Nadwrażliwość zębów

Nadwrażliwość zębów

Czy doświadczasz bólu lub mrowienia w zębach, zwłaszcza podczas jedzenia słodyczy i gorących lub zimnych posiłków? Czy szczotkowanie i nitkowanie wywołuje grymas bólu na Twojej twarzy?

Możesz cierpieć na nadwrażliwość zębów – i nie jesteś w tym osamotniony: jeden na pięciu dorosłych cierpi z powodu nadwrażliwych zębów.

Ból spowodowany nadwrażliwością zębów zazwyczaj pojawia się i znika. Jeśli cierpisz z powodu permanentnego bólu, jest to oznaka poważniejszego problemu. Omów swoje objawy ze stomatologiem, aby określić przyczynę i odpowiednie leczenie Twojego schorzenia.

Co oznacza nadwrażliwość dla Twoich zębów?

Nadwrażliwość zębów może oznaczać silny ból i często wpływa na codzienne czynności, takie jak jedzenie, picie i szczotkowanie zębów.

W zdrowych zębach porowata tkanka nazywana zębiną jest chroniona przez Twoje dziąsła i przez twardą, zewnętrzną powłokę szkliwa. Jednakże zębina może zostać odsłonięta wskutek cofniętych dziąseł, pękniętych lub nadkruszonych zębów bądź też erozji. Mikroskopijne dziury w zębinie, zwane kanalikami zębowymi, łączą się z nerwem, powodując ból, gdy zostaną podrażnione przez niektóre pokarmy i napoje.

Na przykład:

  • Zbyt mocne szczotkowanie:
    • Zbyt mocne szczotkowanie lub używanie szczoteczki z twardym włosiem może z czasem spowodować cofnięcie się dziąseł.
  • Kwaśne jedzenie:
    • Regularne spożywanie kwaśnych pokarmów i napojów może spowodować erozję szkliwa, zwiększając prawdopodobieństwo wystąpienia nadwrażliwości zębów.

Nadwrażliwość Zębów Leczenie – Pomoc dla nadwrażliwej jamy ustnej

W celu zmniejszenia nadwrażliwości zębów i utraty szkliwa, Twój dentysta może zalecić używanie szczoteczki do zębów z miękkim włosiem lub pasty do zębów wrażliwych.

Nadwrażliwość Zębów Domowe Sposoby – Leczenie – Witadent

Źródło www.instytut.pl

Najnowsze wpisy:

Co robić, aby mieć piękne, zdrowe zęby?

Lśniąco biały uśmiech to ozdoba każdej twarzy. Co robić, aby mieć piękne, zdrowe zęby? Kwestia techniki Mycie zębów – wydawałoby się: nic prostszego. Otóż nie! Nieumiejętne obchodzenie się ze szczoteczką nierzadko prowadzi do uszkodzeń zębów. Niektórzy nie robią tego...

Piękne zęby bez osadu i kamienia.

Regularnie oczyszczane z osadu zęby są jaśniejsze i pięknie błyszczą. Najpierw tworzy się na zębach żółty osad. Powstaje z resztek jedzenia, bakterii znajdujących się w jamie ustnej oraz substancji zawartych w ślinie. Nieusuwany regularnie powoduje powstawanie...

Mleczaki są ważne! Dbaj o ZĘBY MLECZNE niemowlaka

Dbanie o zęby mleczne niemowlaka jest bardzo ważne. Jeśli mleczaki wypadną zbyt wcześnie, stałe zęby będą wyrzynały się nieprawidłowo. A zepsute zęby mogą prowadzić do stanów zapalnych… Kiedy trzeba zacząć dbać o zęby dziecka? Jeszcze zanim się pojawią. O higienę jamy...

Wybielając zęby domowymi sposobami, możesz je zniszczyć

W Internecie można znaleźć mnóstwo sposobów na domowe wybielanie zębów, np. cytryną lub sodą oczyszczoną. Stomatolodzy przestrzegają, że takie metody mogą wyrządzić więcej szkód naszym zębom, niż pomóc. Przeczytaj, czego się wystrzegać, a o najlepszą i bezpieczną...

Perosnel Stomatologiczny – Witadent

Perosnel Stomatologiczny – Witadent

Poznaj zespół naszych najlepszych specjalistów.

Technologie

Technologie

Poznaj urządzenia, przy pomocy których wykonujemy nasze zabiegi.